Χρυσός ο ΠΟ Τάλως Χανίων, στην σκυταλοδρομία

ΠΡΩΤΗ Η 4ΑΔΑ ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ, ΚΑΛΛΙΒΡΕΤΑΚΗΣ, ΣΥΝΑΤΖΑΚΗ, ΚΑΚΑΒΕΛΑΚΗΣ

Η ομάδα του Π.Ο. Τάλως Χανίων Ν.Κ. κέρδισε το πρώτο χρυσό, του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ορεινής ποδηλασίας, που γίνεται στο Καρπενήσι. Η 4άδα των Γιώργο Σταυρακάκη, Δημήτρη Καλλιβρετάκη, Κωνσταντίνας Συντζανάκη και Γιάννη Κακαβελάκη κατέκτησαν την πρώτη θέση στην σκυταλοδρομία (Team Relay), με χρόνο 1:17:57.

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας 2014 team relay

Ακολούθησε στην δεύτερη θέση η 4άδα του Β.Α.Ο. (1:18:22), ενώ την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε ο Α.Σ.Ο. Ποδηλάτης (1:18:56). Αναλυτικά η τελική κατάταξη των 12 ομάδων, της Σκυταλοδρομίας (Team Relay):

1. ΠΟΧ Τάλως Ν.Κ. 1:17:57 (Σταυρακάκης Γιώργος 18:27:00, Καλλιβρετάκης Δημήτρης 17:50:00, Συντζανάκη Κωνσταντίνα 24:57:00, Κακαβελάκης Γιάννης 16:43:00)
  2. ΒΑΟ 1:18:22 (Λουτζίδης Ανδρέας 18:59:00, Τσορτουκτσίδης Ηλίας 18:11:00, Δαγκοπούλου Δανάη 24:04:00, Μπουκουβάλας Παναγιώτης 17:08:00)
  3. ΑΣΟ Ποδηλάτης 1:18:56 (Πάσχος Σταύρος 18:29:00, Πλεσιώτη Δήμητρα 21:33:00, Λινάρδος Νικόλαος 19:38:00, Γεωργιάδης Γιώργος 19:16:00)
  4. ΠΟ Βέλος 1:21:48 (Κουρπέτης Δημήτρης 18:25:00, Ελευθεριάδου Αικατερίνη 24:48:00, Παπάζογλου Ιορδάνης 21:23:00, Μεταλλίδης Χρήστος 17:12:00)

ΚΟΥΦΟΠΑΝΤΕΛΗΣ, ΤΣΟΡΤΟΥΚΤΣΙΔΗΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑ ΧΡΥΣΑ

Η Ειρήνη Μούκα ήταν η μεγάλη νικήτρια της δεύτερης μέρα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ορεινής ποδηλασίας, που γίνεται στο Καρπενήσι. Η 29χρονη αθλήτρια του ΑΟ Θησέα πήρε το χρυσό μετάλλιο στις γυναίκες, στο αγώνισμα του CrossCountry με χρόνο 1:29:11. Ακολούθησε στην δεύτερη θέση η Δήμητρα Πλεσιώτη, ενώ την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε η Δανάη Δαγκοπούλου.

Στο ίδιο αγώνισμα, στους εφήβους πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Μάρκος Κουφοπαντελής (ΑΟ Παράδεισος Αμαρ.), στους παίδες ο Ηλίας Τσορτουκτσίδης (ΒΑΟ) και στις κορασίδες η Κατερίνα Ελευθεριάδου (ΠΟ Βέλος). Τα αναλυτικά αποτελέσματα στο Cross Country:

ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ

Ο Περικλής Ηλίας αναδείχθηκε για μια ακόμα χρονιά πρωταθλητής Ελλάδος, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία ανδρών, στο αγώνισμα του Cross Country, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινής ποδηλασίας, που ολοκληρώθηκε σήμερα στο Καρπενήσι, στην περιοχή Κεφαλόβρυσο.

Περικλής Ηλίας για μια ακόμα χρονιά πρωταθλητής ανδρών, στο Cross Country

Ο ποδηλάτης του Π.Σ. Κρόνου Νίκαιας πήρε εύκολα την πρωτιά αφήνοντας στην 2η και 3η θέση δύο συναθλητές του, τους Δημήτρη Αντωνιάδη και Βασίλειο Σημαντηράκη, επίσης ποδηλάτες του Κρόνου Νίκαιας, στον αγώνα των 6 γύρων των 6 χλμ. Τα αναλυτικά αποτελέσματα: